Tarbekunst ≠ disain

7–12-aastased

2 h

10 eurot osaleja

Püsinäitusel „Kogutud teosed“ ja „Sissejuhatus Eesti disaini“

Registreerimine: haridus@etdm.ee

Hind: 10 eurot osaleja / Miinimum 10 osalejat või 100 eurot
Soovi korral saab kuni 12 inimesele broneerida tunniks ajaks lisaruumi, kus on võimalik pakkuda seltskonnale kaasavõetud suupisteid. Ruumi rent – 1 tund 100 eurot

Töötuba sobib hästi sõpruskonnale, sünnipäevaseltskonnale, linnalaagri- või kooligrupile uute teadmiste avastamiseks ja juhitud tegevuste saatel meeleolukaks ajaveetmiseks. Näitusesaalis uuritakse näitust aktiivõppe meetodite abil. Töötoas saab igaüks enda loomingulist poolt avastada.

Programmis tehakse ühe kõigile tuttava eseme – tassi – abil selgeks tarbekunsti ja disaini erinevused ja põhilised tunnusjooned. Kõigepealt minnakse näitusele „Kogutud teosed“, kus muudetakse üks lihtne tass meeskondades unikaalseks. Seejärel mängitakse otsimismäng, mille käigus saab iga meeskond kokku ühe tarbekunsti alaliigi, mida hakatakse pisut põhjalikumalt uurima. Peale „Kogutud teoste“ külastust liigutakse töötuppa, kus valmistatakse kipsisegu, et valada see ühekordsetesse tassidesse ja täiendada seda oma lemmiku tarbekunstimaterjaliga.

Kipsisegu kuivamise ajaks liigutakse näitusele „Sissejuhatus Eesti disaini“, et tutvuda disaini eripäradega ja otsida kasutajatele sobivaid lahendusi. Iga meeskond saab ülesandeks mõelda välja ühe persooni. Väljamõeldud tegelased meeskondade vahel jagatud, hakatakse talle mõtlema kõige mugavamat ja paremat joogianuma lahendust. Peale ideekavandite tutvustamist minnakse tagasi töötuppa, et eemaldada kipsi ümbert tops ja viimistleda see unikaalseks kaelaripatsiks, mille iga osaleja saab endaga kaasa võtta.