Laager “Kaheksa ühe hoobiga”
26.–29. oktoober 2021
Järgmine laager toimub:
- 26.–29. oktoober 2021
- REGISTREERUDA SAAB SIIN.
1.-3. klasside õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.
Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Niguliste muuseum. Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit.
Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.
PRAKTILINE INFO
- Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
- Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
- Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
- Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
- Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.
TEGEVUSED MUUSEUMIDES:
Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel otsimist ja avastamist ning kes teab, mida toredat nad laagri lõpuks leiavad.
Sügisese laagri teema on „Keldrist katuseni”, mis tähendab, et seiklused viivad nii maa alla, maa peale kui ka taevasse!
TEATRI- JA MUUSIKAMUUSEUM
Uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ja kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööningu aknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.
AJALOOMUUSEUM
Eesti Ajaloomuuseumis läheme avastama vanalinna varjatud kohti, uurime nii tänavasillutist kui katuseid. Laagripäeva lõpus saame teada, milline saladus on peidus Suurgildi hoovi maapinnas.
EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUS
Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord näha, kus ja mismoodi hoitakse kõige vanemaid lasteraamatuid. Vaatame, milline näeb välja pilt enne kui see raamatusse jõuab. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.
EESTI LOODUSMUUSEUM
Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir“, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka aasta loomast – rotist ning otsime vastuseid mitmetele põnevatele küsimustele. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge muuseumi saalides, hoovis või pargis.
Lastel palume riietuda vastavalt ilmale!
EESTI TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUM
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis piilume muuseumi varjatud tagaruumidesse, ning proovime disaineri- ja tarbekunstniku ametit. Oleme hästi loovad: leiutame, värvime, disainime ja meisterdame oma kätega muuseumi kunstiklassis.
NUKUTEATRIMUUSEUM
Nukuteatrimuuseumis äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukulikku lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.
NIGULISTE MUUSEUM
Niguliste muuseumis käime ära keldris ja katusel. Keldrist otsime hertsogi muumiat, vahepeal piilume oreli sisse ja uurime vanu raidkive ning kõige lõpuks selgitame välja, kuhu sai keskaegses kirikus vaenlase eest varjule minna (vihje: kuhugi kõrgele!).
EESTI TERVISEMUUSEUM
Eesti Tervisemuuseumis uurime värskel õnnenäitusel inimese emotsioone. Mis teeb õnnelikuks ja kas mõnikord võib olla ka kurb? Lisaks harjutame suveks mõned esmaabivõtted ja uudistame lähemalt esmaabivahendeid. Liigume ruumides, kuhu külastaja tavaliselt ei satu, mängime mänge ja teeme katseid.
Hind
Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.
Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.