Lauri Hirvesaare loeng sarjast „Millal on disain?“

12.10 kell 17.30

Vestlus- ja loengusarja „Millal on disain?“ oktoobrikuu loengu peab toote- ja tööstusdisainer Lauri Hirvesaar.

Lauri Hirvesaar (s. 1986) on Tallinnas tegutsev toote- ja tööstusdisainer. Ta on lõpetanud 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini eriala bakalaureuseõppe ning 2011 sai sama eriala magistrikraadi. Tema lõputööks oli elektriroller, mille loomisel oli silmas peetud postiljoni vajadusi ja mis oli pagasi olemasolul keeratav pakiveoasendisse ja funktsiooni  muutudes kohandus kolmerattaliseks (juhendaja Matti Õunapuu). Pärast ülikooli lõpetamist töötas Hirvesaar aastatel 2011–2012 tööstusdisainerina tehnoloogiliste seadmetega tegelevas TenTwelve OÜ disainistuudios.

Hirvesaare esimene kokkupuude tarkvara- ja tehnoloogiaettevõttega Cleveron toimus juba magistriõpingute ajal. Ta võttis osa koostööprojektist, mille käigus tudengid disainisid ettevõttele välitingimustesse sobivat pakiautomaati. Cleveroni meeskonnaga liitus ta püsivalt siis, kui ettevõte alustas täiesti uute robootiliste pakiautomaatide arendamist. Ettevõttes töötamisest alates on Hirvesaar osalenud kõigi uute Cleveroni tööstustoodete loomises nagu näiteks pakiautomaadilahendus Cleveron 302 (2014), robootiline pakiautomaat e-ostude väljastamiseks Cleveron 401 (2015) või ruumisäästlik lahendus Cleveron 405 (2021) . Lisaks on ta kujundanud Cleveronist eraldunud autonoomsete robotkullerite arendamisele ja tootmisele keskendunud Clevoni sõidukeid nagu Clevon 1 (2022). Hirvesaar tegeleb ka õpetamisega ning on juhendanud erialaprojekte EKA tootedisaini osakonnas.

Avatud publikuprogrammis „Millal on disain?“ tutvustavad oma tööd tegevdisainerid ning ajaloost räägivad valdkonnas pikemalt tegutsenud professionaalid. Sari lähtub disaini mõiste pidevast laienemise, piiritlemise, hägustumise ja sõnastamise vastandlikest protsessidest. Disaini mitmetahulisus ja muutumine ajas on paratamatu ning põnev. Et aru saada sellest, mis ja millal on disain, soovime avada selle tähenduse kihistusi laiemale huviliste ringile.

Loengud ja vestlused on avatud kõigile huvilistele ning salvestusi on võimalik järele vaadata muuseumi kodulehel.

Eelnev registreerimine pole vajalik. Loengul saab osaleda sündmuse piletiga, mille hind on 4 eurot.

Sarja kureerivad Kai Lobjakas ja Sandra Nuut
Graafiline disain: Indrek Sirkel
Toetab Eesti Kultuurkapital