Taimi Soo loeng sarjast „Millal on disain?“
23.05 kell 17.30
Vestlus- ja loengusarja „Millal on disain?“ seekordse loengu peab disainer Taimi Soo. Loeng toimub neljapäeval, 23. mail kell 17.30 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (ETDM).
Taimi Soo on disainer, kes töötas juba aasta enne õpingute algust Tallinnas Eesti Tööstusprojektis 1966–1967, seejärel Arsis 1972–1991, aastast 1991 Linnakujunduse Arendusbüroos ning hiljem vabakutselisena. Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi tööstuskunsti eriala lõpetas ta 1973. aastal kunstnik-konstruktorina. Soo on loonud linnakujundusprojekte, teiste seas ajutise mänguväljaku Tallinna Falgi parki (1975). Taimi Soo kuulus Tallinnas 1980. aastal toimunud Moskva Olümpiamängude Tallinna purjeregatiaegse linnakujunduse meeskonda koos Tiit Jürna, Ago Pähna, Silver Vahtre ja Matti Õunapuuga. Tema kavandatud olid haljasalade väikevormid ja valgustid (1977) ning muu hulgas mitmed nii 1979. aasta Balti regati kui ka olümpiaregati aegsed mahulised kujunduselemendid. Ta on kujundanud ka supergraafikat, 1985. aastatel valmisid Moskva ülemaailmse üliõpilaste ja noorsoo festivali keskuse näitused (1985, Helle ja Taevo Gansi ning Tiit ja Reet Jürnaga) ning Novokuznetskaja metroojaama väljaku ja pargi kujundus (1987, Jaan Ollikuga).
Muu hulgas on Soo kavandanud Tallinna Draakoni galerii välisvalgustid (1983) ja Harju KEKi tehnokorpuse väliskujunduse (1985). Juba tema I kursuse õppetöö, arhitektoonikaülesanne, oli kaasatud 1972. aasta näitusele „Ruum ja Vorm”. Edaspidi osales ta näitustel peamiselt eksperimetaalsete valgustitega näitustel „Ruum ja vorm“ 1972–1989, „Sisustus, disain, tarbekunst“ 1986 ja „Acta ’87“ Tallinnas ning „From Dreams to Reality“ 1993–1994, mis toimus Tallinnas, Riias, Vilniuses, Göteborgis ja Helsingis.
Avatud publikuprogrammis „Millal on disain?“ tutvustavad oma tööd tegevdisainerid ning ajaloost räägivad valdkonnas pikemalt tegutsenud professionaalid. Sari lähtub disaini mõiste pidevast laienemise, piiritlemise, hägustumise ja sõnastamise vastandlikest protsessidest. Disaini mitmetahulisus ja muutumine ajas on paratamatu ning põnev. Et arusaada sellest, mis ja millal on disain, soovime avada selle tähenduse kihistusi laiemale huviliste ringile.
Loengud ja vestlused on avatud kõigile huvilistele ning salvestusi on võimalik järele vaadata muuseumi kodulehel. Osalemine toimub sündmuse piletiga 4 EURi. Eelnev registreerimine pole vajalik.
Graafiline disain: Indrek Sirkel
Sarja kureerivad Kai Lobjakas ja Sandra Nuut
Toetab Eesti Kultuurkapital