Algab vestlus- ja loengusari „Millal on disain?“
30.10.2022
Sündmus
10. novembril alustab Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (ETDM) vestlus- ja loengusari „Millal on disain?“, mis keskendub kohaliku disainiajaloo ja kaasaegsete disainipraktikate tutvustamisele.
Avalike salvestuse formaadis publikuprogrammis esitlevad oma töid tegevdisainerid ning ajaloost räägivad valdkonnas pikemalt tegutsenud professionaalid. Hooaja avaloengu peab Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna dekaan ja disainer Ruth-Helene Melioranski. Loeng toimub neljapäeval, 10. novembril kell 18:00 muuseumi püsinäituse „Sissejuhatus Eesti disaini“ saalis. 24. novembril peab loengu graafiline disainer ning info- ja teenusedisaini stuudio Disainiosakond asutaja Kristi Rummel-Kottisse ning 8. detsembril vestleb Eesti disainiauhindadel Prillitoosi tunnustuse pälvinud graafiku ja õppejõu Aarne Mesikäpaga graafiline disainer ja disainiajaloolane Ivar Sakk.
Sari lähtub disaini mõiste pidevast laienemise, piiritlemise, hägustumise ja sõnastamise vastandlikest protsessidest. Disaini mitmetahulisus ja muutumine ajas on paratamatu ning põnev. Aja sees ja möödudes toimivad erinevad tähendused ja praktikad, mis kujundavad laiemalt tähendust nähtusest, mida on võimalik koondada disaini universaalse ja väga laia ulatusega mõiste alla. Et arusaada sellest, mis ja millal on disain, soovime avada selle tähenduse kihistusi laiemale huviliste ringile. Sarja üheks eesmärgiks on koonduva info kaudu kaardistada nii tänaseid kui ajaloolisi disainiga seotud tegevusi, mis on väärtuslik lisakiht ka muuseumi kogudele.
Esimesed loengud ja vestlused:
10. november 18:00 EKA disainiteaduskonna dekaan ja disainer Ruth-Helene Melioranski loeng
24. november 18:00 graafilise disaineri ja Disainiosakonna asutaja Kristi Rummel-Kottisse loeng
8. detsember 18:00 graafiku ja õppejõu Aarne Mesikäpaga vestleb graafiline disainer ja disainiajaloolane Ivar Sakk
Loengud ja vestlused on avatud kõigile huvilistele ning salvestusi on võimalik järele vaadata muuseumi YouTube’i kanalil ja kodulehel. Osalemine toimub sündmuse piletiga, mille hind on neli eurot. Eelnev registreerimine pole vajalik.
Sarja kureerivad Kai Lobjakas ja Sandra Nuut.
Toetab Eesti Kultuurkapital